261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 499 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Filtrační kuličky Marimex Balls 450

Filtrační kuličky Marimex Balls 450

450 g náplně = nahradí 17 kg písku
žádný písek v bazénu

Datum: 27.3.2017 11:52 Odpovědi: 67

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Oto Datum:29.5.2023 15:30

Využití Filtračních kuliček

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné využít náhradu za písek tyto kuličky na Fitraci Intex Krystal Clear 7,9 m3. I když uvádíte do 6 M3. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.5.2023 15:54

Re: Využití Filtračních kuliček

Dobrý den, doporučujeme používat kuličky podle výrobce filtrace. Při silnějších filtracích se může stát, že by silné sání mohlo povrch kuliček vtáhnout do jemných mezer sít a filtrace by se ucpávala.

Autor:Zuzana Datum:26.5.2023 10:08

Filtrace

Dobrý den, můžu použít filtrační kuličky do filtrace pro star 3? A kolik jich tak potřebuji a potřebuji ještě něco dalšího ? Nebo stačí místo písku dát kuličky? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.5.2023 11:34

Re: Filtrace

Dobrý den, ano kuličky použít můžete. Jedno balení kuliček odpovídá cca 17 kg písku.

Autor:Kupska Datum:20.4.2023 12:07

Prosím můžu použít na slanou vodu

Nohu použít na slanou vodu_mam solamizator děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.4.2023 13:23

Re: Prosím můžu použít na slanou vodu

Dobrý den, ano filtrační kuličky můžete použít i se slanou vodou.

Autor:Petr Datum:7.1.2023 17:05

Filtrace s průtokem 10m3

Dobrý den
Uvádíte, že kuličky jsou pro filtrace do 6m3. Takže otázka zní - lze je použít v pískové filtraci s průtokem 10m3 a náplní písku na 55kg? Tzn necelé 4 balení kuliček?
Děkuji moc za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.1.2023 15:59

Re: Filtrace s průtokem 10m3

Dobrý den, pokud výrobce doporučuje kuličky používat ve filtracích s průtokem do 6 m3/hod, používat je ve filtraci s větším průtokem nedoporučujeme.

Autor:Jirka Datum:11.9.2022 20:57

Prani kulicek

Na kolik stupňů se perou kuličky..??

Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.9.2022 08:31

Re: Prani kulicek

Dobrý den,kuličky se perou na 30°C.

Autor:Adéla Veverková Datum:8.7.2022 18:28

proplach kuliček versus praní v pračce

Dobrý den, pořídila jsem do pískové filtrace nově kuličky. Řeším, zda kuličky čistit proplachem nebo praním v pračce. Pročítala jsem dotazy zde a jednou je řečeno, že proplach se na kuličky nepoužívá, že se mají pouze prát. V jiné odpovědi je zase uvedeno, že proplach možný je. Jak to tedy prosím je? Proplach ano nebo pouze praní v pračce?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.7.2022 11:14

Re: proplach kuliček versus praní v pračce

Dobrý den, písková filtrace s kuličkami se neproplachuje, ale kuličky se perou - tzn. filtrace se zastaví, rozebere, kuličky se vyjmou a vyperou. Doporučujeme mít tedy dvě sady filtračních kuliček.

Autor:Marie Datum:25.6.2022 22:00

Fiktrační náplň kuličky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli lze tuhle kuličkovou fitrační náplň použít do kartušové filtrace. Děkuji za odpověď. S pozdravem p. Marie

Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.6.2022 11:26

Re: Fiktrační náplň kuličky

Dobrý den, filtrační kuličky nejsou určeny pro kartušovou, ale pouze pro pískovou filtraci.

Autor:Miloš Kratochvil Datum:22.6.2022 19:41

Interval mezi praním

Dobrý den, jaký interval je zhruba mezi vypráním kuliček. Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.6.2022 10:55

Re: Interval mezi praním

Dobrý den, interval praní není stanovený. Je to závislé od toho, jak rychle se kuličky zašpiní.

Autor:Zdenka Datum:17.6.2022 15:16

Voda ve filtraci

Dobrý den,mám bazén i filtraci poprvé v životě, muj dotaz je jestli se do filtrační nádoby k balonkům přidává i voda tak jako k písku. Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2022 15:35

Re: Voda ve filtraci

Dobrý den, po připojení filtrace by se měla sama zavodnit, ale nic nezkazíte, pokud vodu do filtrace přidáte. Ničemu to neškodí.

Autor:Petr pavlic Datum:7.6.2022 15:36

Vhodnost

Mužů dat tuto náplň do Filtrace 2000

Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.6.2022 16:12

Re: Vhodnost

Dobrý den, ano do filtrace můžete filtrační kuličky dát.

Autor:Jan Albrecht Datum:6.6.2022 10:57

kvalita kulicek

MAm dotaz, jake urovne kulicky dosahuji? Jak jsem zjistil jsou ruzne druhy, srovnani jhako PISEK ver ZEOLIT. Maji tyto kulicky certifikaci pro pitnou vodu? Kulicky FIBER BRITE ji maji, a ucinnost oproti ostatnim je radove vyssi. Mate nejake parametry ci srovnani?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2022 11:13

Re: kvalita kulicek

Dobrý den, je nám líto, ale žádné srovnání nemáme. Filtrační kuličky nejsou určené pro pitnou vodu, jsou určené pro bazénovou vodu. Nečistoty, které mají zachytit, zachycují. Dle zkušeností klientů zachytí menší nečistoty, než písek.

Autor:Jarka Datum:3.6.2022 19:59

Kuličky místo písku do pískové filtrace

Dobrý den, zakoupila jsem u vás bazén Bazén Florida Prism 3,66x0,99 m, kolik balení mám prosím koupit kuliček do filtrace, namísto písku. Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2022 08:45

Re: Kuličky místo písku do pískové filtrace

Dobrý den, jedno balení kuliček = cca 17 kg písku.

Autor:Jakub Datum:19.5.2022 06:38

Jaké množství kuliček

Dobrý den mám pískovou filtraci prostar 2. Náplň písku má 10kg písku. Kulicky nahradí 17kg písku. Takže můj dotaz zní jestli do této filtrace mohu dát celé balení? Abych třeba až moc nezatěžoval filtraci. Nebo čím víc těchto kuliček tím líp? Děkuji za odpověď

Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.5.2022 11:21

Re: Jaké množství kuliček

Dobrý den, doporučujeme použít cca 2/3  balení kuliček.

Autor:Aleš Jurajda Datum:2.6.2021 05:06

Solizátor a kuličky

Dobrý den. Lze používat kuličky i na slanou vodu a solizátor ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.6.2021 09:12

Re: Solizátor a kuličky

Dobrý den, ano, samozřejmě je to to možné.

Autor:Lucie Lazárková Datum:27.5.2021 06:56

filtrační schopnost

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká je filtrační schopnost kuliček do filtrace? Kolika mikronové částice jsou schopny zachytit? Děkuji Lazárková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.5.2021 08:25

Re: filtrační schopnost

Dobrý den, výrobce tuto informaci bohužel neuvádí.

Autor:jiri Datum:17.5.2021 11:47

Aquamar balls -

dobry den, vystači jedno baleni Aquamar balls pro filtraci Prostar profi 4?
dekuji
JN
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.5.2021 11:57

Re: Aquamar balls -

Dobrý den, ano jedno balení kuliček je pro filtraci Prostar 4  dostačující.

Autor:Karel Datum:10.7.2020 14:34

cisteni Aquamar Balls

Dobrý den
Požívám do své filtrace Prostar 4 aquamar balls. Voda v bazenu zda se byt cista, i ked casto musim vysavat dno bazenu. Po vice jak měsíci používáni jsem čistil celou filtraci a v nadobě s aquamar balls byla zeleno-hneda hustá voda a to každý den jsem filtraci proplachoval i zpětným proplachem. Z meho pohledu to vypada, ze se ty kulicky nedokazi vycistit pri proplachu(cisteni filtrace). Je to chybna vlastnost kulicek, ze nejdou vycistit anebo je nejaky jiny zpusob cisteni kulicek? vybirat z filtrace a prat v pracce kazdy tyden mi neprijde moc prakticke.
Je mozne pouzivat kulicky i pisek v jedne filtraci? ze by na dno filtrace dal kulicky a na to nasypal pisek.
dekuji za radu.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.7.2020 16:28

Re: cisteni Aquamar Balls

Dobrý den, ano je to vlastnost kuliček. Kuličky se neproplachují, ale perou. Voda z filtrační nádoby se se měla proplachem vypustit ven z filtrace pomocí odpadní hadice.

Autor:Daniel Datum:26.6.2020 16:07

vířivka

Dobrý den,
lze kuličky použít místo papírové kartuše ve filtraci vířivky??
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.6.2020 16:24

Re: vířivka

Dobrý den, to bohužel nejde, vířivka na to není stavěná.

Autor:Kopecká Datum:30.5.2020 13:34

filtrování

Dobrý den je nutné při použití Aquamar balls zavodnění filtrace ,než se spustí filtrování,jako je to u pískové filtraci díky Kopecká
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2020 09:42

Re: filtrování

Dobrý den, ano je to nutné. Filtrace není samonasávací a musí být zavodněna.

Autor:Robert Datum:16.10.2019 09:50

prací prostředek odstřeďování

Dobrý den, lze použít běžný prací prostředek a na kolik otáček dát odstřeďování?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.10.2019 14:36

Re: prací prostředek odstřeďování

Dobrý den, výrobce doporučuje prát kuličky v čisté vodě s teplotou 30°C.
Autor:Martin Řezáč Datum:1.10.2019 15:02

sušení kuliček

Dobrý den,
můžeou se kuličky po vyprání sušit v sušičce?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.10.2019 15:28

Re: sušení kuliček

Dobrý den, výrobce toto neuvádí, ale domníváme se, že to možné je.
Autor:Martin Datum:5.6.2019 12:49

Slaná voda

Dobrý den, je možno použít na slanou vodu a chlorinátor? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.6.2019 15:20

Re: Slaná voda

Dobrý den, ano tyto kuličky můžete používat v bazénu se slanou vodou.
Autor:Martin Hrubý Datum:22.4.2019 18:20

účinnost kuliček

Jak velké částečky zachytí tyto kuličky oproti písku. Proplachují se stejně jako písek a jak často?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.4.2019 09:08

Re: účinnost kuliček

Dobrý den, účinnost kuliček je srovnatelná jako písek. Stejně tak často se mohou proplachovat. Na konci sezony se potom kuličky vyjmou z filtrace a mohou se vyprat v pračce.
Autor:Jan Černý Datum:19.10.2017 12:55

Praní PE kuliček do filtrace

Prosím o informaci, jak prát PE kuličky do filtrace. Je nějaká doporučená, nebo maximální teplota, mají se prát s pracím prostředkem, nebo bez? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.10.2017 09:04

Re: Praní PE kuliček do filtrace

Dobrý den,  výrobce doporučuje prát kuličky v čisté vodě s teplotou 30°C.
Autor:josef svoboda Datum:31.7.2017 08:52

kalná voda

Dobrý den,
mám jižnějakou dobu kalnou vodu PH i chlor jer OK.Ale ve filtraci se mi po týdnu udělá šlem na písku ve filtraci,který udělá povlak.Takže musíme písek znova proprat.Jak řešit tento problem.Může toto způsobit předávkování vločkovače(projasňovače)
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.7.2017 13:14

Re: kalná voda

Dobrý den, pokud se tvoří šlem, je nutné častěji proplachovat filtraci a odvádět špinavou vodu do odpadu. Předávkováním vločkovače může voda zmatnět, ale nepíšete, jak jste ke zmatnění dospěli.. Každopádně základem je mít srovnané pH, pokud se přemnoží řasy, tak je zlikvidovat Chlor schockem. Jakmile se řasy zničí, tak použít Vločkovač a poté vodu vysavačem vyčistit. A často proplachovat filtraci, aby se řasy ve filtraci nemnožily..
Autor:Adam Šejvl Datum:27.6.2017 10:29

Dostatečné množství ?

Dobrý den, bude mi stačit jedno balení Aquamar bols, když mám filtraci s náplní 19 kg písku ?
Mám totíž ve vodě jemný zákal, který sice po použití vločkovače sedimentuje na dno, jde dobře vysát, ale projde i přes filtraci s pískem. A už nevím jak na s tím bojovat ...
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.6.2017 15:58

Re: Dostatečné množství ?

Dobrý den, některý jemný kal se v pískové filtraci nezachytí. Doporučujeme vysávat nečistoty přímo do odpadu, ne přes filtraci. Co se týče náplně, předpokládáme, že budete potřebovat již 2 balení filtračních kuliček.
Autor:Nešpor Pavel Datum:14.6.2017 16:24

aquamar bols

dobrý den požívám do své pískové filtrace black star 4cm3,aquamar bols.Necelý měsíc je používám a niní jsem čistil celou filtraci a v nadobě s aquamar bols byla zelena hustá voda a to každý den jsem filtraci proplachoval i zpětný proplach ale i přesto.Mužete mi prosím poradit zda muže být rozbitá písková filtrace nebo jen čerpadlo Díky
Autor:Martin Šerák Datum:15.6.2017 11:10

Re: aquamar bols

Dobrý den,  bohužel zjistit proč máte zelenou vodu ve filtraci na dálku nejde. Můžete mít špatně nastavený ventil ve filtraci, voda se mohla zkazit horkem apod.. Doporučujeme zjistit, zda voda opravdu filtrací proudí - tzn. zda se filtruje (a ne jen cirkuluje voda, protože ta voda potom přes filtrační médium nejde). 
Autor:Andrea Datum:7.6.2017 17:17

železo ve vodě

Dobrý den, mám hodně železitou vodu, takže když se zahřeje, povaluje se po dně, je to skoro prach, myslíte si/víte, zda jsou kuličky schopné tyto částice zachytit lépe než písek? Kolikrát je mohu vyprat? Děkuju
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2017 10:01

Re: železo ve vodě

Dobrý den, na železitou vodu je dobré použít po napuštění Aquamar Mineral - ke snížení minerálů ve vodě . Podle zkušenosti bychom spíše jemný prach doporučovali vysát mimo filtraci. Aquaballs mají podobné filtrační schopnosti jako písek. Dají se prát docela často, vydrží několik sezon.
Autor:Kacmir Datum:4.6.2017 14:16

filtrace ProStar 4

Dobrý den. K bazénu Orlando 3,66m potřebujeme filtraci ProStar 4. Bude nám stačit jedno balení 450 g náplně Aquamar balls? Děkuji za info :)
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2017 10:47

Re: filtrace ProStar 4

Dobrý den, ano pro zmíněnou pískovou filtraci bude jedna náplň stačit.
Autor:pavel Datum:3.6.2017 14:34

info

kolik budu potřebovat filtračních kuliček,váhově na 25 kg písku a jaká bude jeho cena díky
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2017 10:06

Re: info

Dobrý den, pokud chcete nahradit 25 kg pískové náplně, budete potřebovat 2  balení - jedno  nahradí cca 17 kg písku.  Aktuální cena je zobrazena na eshopu.
Autor:Jiri Hokynar Datum:2.6.2017 11:32

Universalni filtracni napln pouzitelna i do Pro Star 2

Jake mnozstvi je potreba do Pro Star 2 ? Plni se do stejne urovne jako pisek ? jaka procedura musi byt pro uvedeni do provozu ? - Jako u pisku ?
Autor:Jiří Laburda Datum:2.6.2017 11:35

Re: Universalni filtracni napln pouzitelna i do Pro Star 2

Dobrý den, pro Prostar 2 stačí jedno balení. Kuličky vložíte do filtrace a zavodníte, žádný speciální postup aplikace není.  Je to stejné jako u písku. 
Autor:Standa Datum:31.5.2017 11:49

Praní kuliček

Jak často se kuličky musí prát, po káždodenní filtraci, nebo až po sezóně?
Autor:Jiří Laburda Datum:31.5.2017 16:41

Re: Praní kuliček

Dobrý den, toto není exaktně určeno, můžete to vyprat i při větším zašpinění v sezoně. Pokud je zašpinění menší, tak stačí pouze po sezoně.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení